Sniega tīrīšana no jumtiem

Ziema nes sev līdzi ne tikai ziemas priekus, bet arī palielina rūpju daudzumu ēku īpašniekiem un pārvaldniekiem, īpaši tas attiecināms uz lielām ēkām – tādām kā „big box” noliktavām, tirdzniecības centriem, rūpnieciskiem angāriem u.c.

Katra ēka ir paredzēta noteiktam sniega daudzumam, un slodze parasti tiek regulēta ar vietējām būvniecības normām. Ielūkojoties būvniecības plānā un konsultējoties ar atbildīgo personu (būvniecības inženieri) var noteikt „drošu sniega slodzi”. Tad ir jāizstrādā jumta regulārās tīrīšanas no sniega kārtas plāns, jo nesavlaicīgi veikta lielu puteņu un ilgsnidžu rezultātā radušos sniega kupenu tīrīšana var provocēt jumta sabrukšanu vai smagu sniega masu krišanu uz tuvu stāvošajām celtnēm, ēkām, automašīnām vai garāmgājējiem. Ir zināmi gadījumi, kad zem sniega smaguma bruka nojumes, angāri, tirdzniecības kompleksi. Savlaicīgi īstenotais Jūsu jumta sniega tīrīšanas plāns palīdzēs novērst nelabojamas sekas. Galvenais ir sniegu notīrīt LAIKUS!

Bez „drošas sniega slodzes” līmeņa pārkāpšanu var novērot arī citas pārslodzes pazīmes:

Spēcīga pilēšana var norādīt uz esošajiem jumta seguma bojājumiem;

  • metāla balstu izliekumi, plaisas koka daļās, izliektas metāla lapas;
  • neparastas skaņas (brakšķēšana, blaukšķi, sitieni), kas nāk no jumta;
  • ūdens sakrāšanās vietās, kur agrāk nebija novērotas sūces;
  • acīmredzamas jumta seguma deformācijas.

Nemēģiniet veikt sniega tīrīšanu no jūsu mājas vai ēkas jumta saviem spēkiem, jo šāds darbs paredz specializēta aprīkojuma esamību, kā arī pieredzi, kas var piemist tikai uzņēmumiem, kas specializējas uz tāda tīrīšanas veida.

Droši, kvalitatīvi un atbilstīgi notīrīt sniegu no jumta spēs tikai profesionāli!